Aplikacija otkriva zloćudne upade u poslovnu i privatnu WiFi mrežu
EvilAP_Defender novi je open-source alat stvoren isključivo da pronađe zloćudne "bežične mreže" koje služe hakerima da se ubace u bilo čiju bežičnu mrežu i ukradu podatke. Aplikacija odmah obavijesti vlasnika mreže ili administratora pronađe li takav proboj u njegovu mrežu.
Aplikaciju je napisao developer Mohamed Idris u programrskom jeziku Python, a objavljena je na GitHubu. Ona pronalazi pristupne točke u žargonu poznate kao "zli mrežni blizanci". Jednom kad se korisnik spoji na tu mrežu, koja se zove identično kao ona na koju se zapravo želi spojiti, haker presreće sve podatke koji njome prolaze. Na taj način korisniku može ukrasti osobne podatke, adresu te brojeve kartica.
Mnogim korisnicima to može stvoriti velike probleme jer su im računala, tableti i pametni telefoni podešeni da se automatski spajaju na bežični internet, primjerice kod kuće ili na poslu. Pronađu li dvije mreže, uređaji neće znati koja je zloćudna i automatski će se spojiti na onu s jačim signalom, koji hakeri mogu lako lažirati.
Ovdje ulazi EvilAP_Defender koji koristi stvarnu bežičnu mrežu kako bi pronašao lažne kopije. Kada se pokrene, prvo radi u testnom obliku kako bi pronašao i spremio pravu bežičnu mrežu. Nakon što to napravi, prebacuje se u normalan rad u kojem skenira i nalazi lažne zloćudne pristupne točke. Pronađe li jednu ili više takvih, odma obavijesti mrežnog administratora e-mailom, a osnivači mu planiraju dodati i obavijest preko SMS poruke.
Vezani članci
- Apple kupuje proizvođač jedne od najboljih aplikacija za uređivanje fotografija na iPhoneu
- Godina odluke za Twitch: Nakon novih otkaza planiraju redizajn aplikacije
- AI aplikacija za upoznavanje može pronaći savršenog partnera uz pomoć selfieja
- X planira prikupljati biometrijske podatke, povijest poslova i školovanja
- Hakeri DDoS napadom izbacili Microsoft iz stroja