10000 kn za najbolje rješenje na "Ready, Steady, Code! 3.0" Istaknuto
Otvorene su prijave za "Ready, Steady, Code! 3.0", hackaton koji u Varaždinu već treću godinu za redom organizira Fakultet informacije i organizacije (FOI) Sveučilišta u Zagrebu i tvrtka Asseco SEE. Ukupan fond nagrada iznosi 20000 kn, od kojih je 10000 kn namijenjeno najboljem od 15 timova.
„Ready, steady, code!“ je maratonsko studentsko natjecanje u kojem sudionici pokazuju svoje znanje i vještine u programiranju. Natjecanje traje intenzivnih 24 sata tokom kojih natjecatelji rješavaju zadani problem, nakon čega svoje rješenje prezentiraju stručnom žiriju koji se sastoji od stručnjaka iz privrede i akademske zajednice.
Hackaton je ove godine postao članom Major League Hacking (MLH), čime je postalo prvo natjecanje u Hrvatskoj koje je primljeno u tu međunarodnu ligu.
Službena studentska hackathon liga MLH godišnje okuplja preko 200 natjecanja inspiriranih inovacijama koja njeguju zajedništvo i podučavaju više od 65000 studenata diljem svijeta vještinama računalnih znanosti.
Prijave za "Ready, Steady, Code! 3.0" otvorene su u ponedjeljak 24. listopada, a traju do subote 5. studenog 2016.
Natjecanje počinje u subotu 26. studenog u 10 sati u prostorijama Prve gimnazije Varaždin. Predstavljanje rješenja predviđeno je u nedjelju 27. studenog 2016. u 17 sati u dvorani 1 FOI-a u Varaždinu.
Proglašenje pobjednika održat će se 27. studenoga 2016. u 20 sati u prostorijama kluba „Barfly“ u Varaždinu. Nagrada za 1. mjesto iznosi 10000 kn, za 2. mjesto 6000 kn, a za 3. mjesto 4000 kn, a za njih će se boriti čak 15 timova.
Za više informacija posjetiti službene stranice natjecanja.
Vezani članci
- Fakultet organizacije i informatike dobio prestižnu međunarodnu EFMD akreditaciju
- FOI: Gradi se Regionalni centar za predinkubaciju u pametnoj industriji
- VIDI.edu: AI obrazovanje u Hrvatskoj
- Otvorena jubilarna 35. međunarodna znanstvena konferencija CECIIS na FOI-ju u Varaždinu
- Prezentirani rezultati projekta OOP4FUN na FOI-ju: cilj je bio osnaživanje srednjoškolskih nastavnika u podučavanju objektno orijentiranog programiranja